هود آشپزخانه

انتخاب یک هود مناسب و در عین‌ حال شیک ، اهمیت زیادی دارد . میخواهیم از نکات مهم خرید هود برایتان بگوییم.

انواع هودهای آشپزخانه

1) هود شیبدار (مورب ) : این مدل هودها نسبت به هودهای شومینه ای شکیل تر و دارای صدای کمتری می باشند و در این مدل هودها به دلیل قرار نگرفتن موتور هود در برابر حرارت مستقیم، معمولا عمر موتور بیشتر می باشد.

2) هود شومینه ای : این هودها تمام خصوصیات هودهای زیرکابینتی را دارا می باشند اما بلندتر و بزرگ تر هستند و معمولا از فلزاتی که مقاومت گرمایی بالاتری دارند ساخته می شوند و به راحتی قابل تمیز شدن هستند و نسبت به هودهای زیرکابینتی قدرت مکش بیشتر و صدای کمتری دارند و دارای برد الکترونیکی برای تنظیم قدرت مکش و دور موتور و در بعضی از مدل ها دارای صفحه نمایش الکترونیکی و سنسور تشخیص دود می باشند.

3) هود زیرکابینتی : این هودها زیر کابینت نصب می شوند و جزو اولین مدل های طراحی شده هودها می باشند که عملکرد ساده ای دارند و مجهز به چراغ های کوچکی هستند . قابلیت تنظیم مکش هوا را دارند. این هودها در انواع تک موتوره و دوموتوره ساخته می شوند و نسبت به مدل های دیگر دارای قیمت مناسب تری هستند و معمولا فضای کمی را اشغال می کنند. اما معمولا دارای صدای زیاد و قدرت مکش پایین تری در مقایسه با مدل های جدیدتر می باشند.

4) هود جزیره ای : در آشپزخانه هایی که امکان نصب هود بر روی دیوار وجود ندارد از هود جزیره استفاده می نمایند که بر روی سقف نصب می شود و از فیلتر زغالی برای تصفیه هوا استفاده میشود که معمولا نسبت به هودهای شومینه ای از قدرت مکش کمتری برخوردار است.

5) هود مخفی : از این مدل هود معمولا در طراحی های جدید استفاده می شود و هود در کابینت مخفی می شود.

مجموعه هودهای آشپزخانه هودستان